אינדקס המאמנים האישיים בישראל

 

 


לכרטיס המאמן: שי בן עטר - מאמן אישי.

 

שי בן עטר - מאמן אישי

 

המלצות מתהליכי אימון
המלצות – ילדים נוער ומשפחה
 
למדתי בתהליך האימון להקשיב לגוף שלי ולפענח מתי מופיע אצלי כיווץ בחזה לפני שהוא בא לידי ביטוי בתגובה. זה מאפשר לי לנשום להתחבר לרגש ולהתבטא טוב יותר באופן מילולי. 
הבנתי שהכל בר השגה בחיים ותלוי באמונה בעצמך ובגישה שלך לחיים.
פיתחתי מודעות ויכולת הבנה והקשבה לעצמי, לגוף ולסובבים אותי.
המחויבות שלי לתהליך גדלה כשהתחלתי ליישם את האימוניםבחיים.
הבנתי שיש לי יכולת לשלוט על העתיד שלי בזכות עצמי ועליי לנהוג באחריות. הבנתי שהיכולת הוורבאלית שלי לא מפותחת כל כך ושיש בי צד חסר ביטחון ושכשאני מרגיש פגוע אני מגיב באופן מוגזם ולא פרופורציונלי למידת הפגיעה.
אחד הדברים שלמדתי באימון זה למתן את התגובה ולהתמודד עם תחושת הכאב למרות הצורך להתגונן.
גיליתי שאני בוגר, מפותח רגשית, אחראי ורציני ושאני מוכן לזוגיות שתהיה ״בריאה״, כי בזוגיות יש כוח ותמיכה.
אני רוצה למצוא מישהי, לבלות עם חברים ומשפחה, להצליח בלימודים ולגבש לעצמי תפקיד טוב בצבא וליישם את הכלים שרכשתי בתהליך כדי להגשים את מטרותיי.
אני רוצה לסיים בתודה לשי, על העזרה, האכפתיות, ההקשבה וההכלה. למרות שבהתחלה היו לי הסתייגויות מהתהליך אני מאוד מעריך אותך וחושב שתרמת לי המון ואתה באמת תותח!
נ.כ בן 18
____________________________________________________
באתי לשי לאימון בהמלצת היועצת של בית הספר כתנאי לקבלה לתיכון טכנולוגי למחוננים.
הייתי סגור לסביבה וסבלתי מהצקות ובעיות חברתיות. פחדתי מלהתקרב לילדים אחרים, הייתה לי מועקה בלב שלא נפתרה. לפני שבאתי לשי לא הייתי יודע לבטא עצמי, תמיד שמרתי בלב וככה הרגשתי כאב. תמיד הייתי תלמיד מצטיין ובשנה שעברה גם ירדתי בלימודים. בפגישות עם שי השתחררתי ונפתחתי לסביבה, הצלחתי להתגבר על הפחד התמידי שהיה לי. אני מתבטא הרבה יותר, גם בכיתה, למדתי איך להירגע, אני רץ פעמיים בשבוע חמישה קילומטר ואני יותר עצמאי, אני מתעורר לבד עם שעון מעורר. טוב לי בבית ספר פעם ראשונה, התגברתי על הכאב שלחץ עלי.
שי עזר לי להבין איך עובד הגוף והרגשות, למדתי לבטא מה שמפריע לי בדרך נעימה וזה שחרר אותי מאוד.
ג.ג בן 14
_________________________________________________________________
שי היקר
אני רוצה להודות לך על העבודה המסורה שעשית עם ****. הגעת ל****לפני כשנה וחצי ונקודת הפתיחה שלו היתה נמוכה אך לאחר עבודתכם המשותפת התוצאות לא איחרו לבוא. **** נמצא במקום גבוה יותר ממה שהוא דמיין ולעצמו בתחילת התהליך איתך ועל כך תודתי נתונה לך. הישגיו בלימודים נפלאים ומצבו הרגשי והנפשי הרבה יותר טובים מבעבר.
אני מאד מודה לך על כל מה שהענקת לנו
חג שמח ושנה טובה
ת.ב. תל אביב
_______________________________________________________________
היי שי, רציתי לספר לך ש*** סיים אתמול את קורס המדריכים בצופים וקיבל להדריך כיתה ה׳! עבר שינוי משמעותי שם בצד את הכדורגל והתקבל לתיכון בליך!
אם היית אומר לי לפני חצי שנה שזה מה שיהיה לא הייתי מאמינה! המון תודה לך על העבודה החכמה והנבונה שאתה עושה, אני לא מאמינה שבחודשיים ימים הצלחת לחולל אצלו שינוי של 180 מעלות. הוא פתאום נראה לי לי מלא בטחון והערכה עצמית, הוא מדבר איתי ומשתף. אתה אדם יקר משכמו ומעלה, ואני מודה לך מעומק הלב, כמו שרק אמא יכולה להודות, אתה מתנה ענקית למשפחה שלנו (חבל שלא שמעתי עלייך לפני כמה שנים, המון סבל היה נחסך ממני ומ***).
הוא בעצמו מדבר על עצמו כ*** שלפני ו*** שאחרי, הוא מלא שמחת חיים ומגלה מוטיבציה בלימודים ובחיי חברה. אז שוב תודה לך ולמשפחתך המקסימה.
ממני ד.ק. רמת חן
 _______________________________________________________________
שי ואני עברנו דרך של שנה.
לפני העבודה והפגישות שלי איתו אני הייתי **** אחר ממה שאני היום. הייתי עמרי שהיה חלש מאוד בלימודים, היה חסר ביטחון וחשבתי שלא יצא ממני כלום אם אמשיך בדרך שלי. בחלק הראשון של המפגשים שלי עם שי הייתי מאוד סגור, פחדתי להיפתח או לדבר על דברים. כששי ואני החלטנו שניקח עלך עצמינו את הפרויקט של להיות תלמיד מצטיין נעניתי לבקשה במהרה. היה חשוב לי להצליח בלימודים ופחות להיות עסוק בהם כל היום. התחלנו לעבוד על איך להיות תלמיד מצטיין ומה הדרישות של זה. רק מהעבודות בקיץ שעשיתי בחופש הרגשתי יותר טוב, הרגשתי שזה ההתחלה ואני הולך לתת את כל כולי כדי להצליח, החלטתי שאני אוסף את עצמי והולך להצליח בלי לוותר. החודשים הראשונים היו לי קשים מאוד כי לא הייתי רגיל ללמוד כל כך הרבה ולהשקיע כל כך הרבה זמן.
אני במהלך התהליך למדתי על עצמי המון דברים שלא ידעתי למשל: שאני יכול להצליח במה שאני ארצה כל עוד אני משקיע והדבר חשוב לי. המחצית עברה וגם הציונים וגם הציונים היו גבוהים, ממוצע של 92 לעומת השנה שעברה שסיימתי עם ממוצע של 82.
כשראינו שהלימודים זה כבר לא הבעיה התחלנו לעבוד על עוד דברים למשל: היחסים שלי עם הסיבה החברתית שלי.
לפני שדיברנו על זה הייתי ילד לא דומיננטי, הייתי שקט ולא הובלתי אבל שהתחלנו לדבר על זה הרגשתי שיש שיפור גדול בחברותיות שלי, התחלתי להיות דומיננטי ודיברתי יותר. הייתי בטוח שזה בסדר להתנהג כמו שהתנהגתי, הרגשתי מאוד נוח עם המצב שלי אבל שהבנתי שרק טוב יכול לקרות אם אשנה את הגישה החברותית שלי אז התחלתי לשנות ועם השינוי באו התוצאות.
בקיצור אחרי שנה אני עמרי אחר לחלוטין ממה שהייתי לפני המגשים. למדתי על עצמי המון דברים שלא ידעתי ומה שלא היה טוב או לא מצא חן בעיני ניסיתי לשנות אותו והצלחתי.
ע.ב – רמת גן
________________________________________________________________________
.
שי שלום,
רוצה להודות לך מאד על כל התהליך ש**** עבר איתך,
יצוין כי הדרך אליך פיסית ארוכה ומצריכה 3 אוטובוסים מביתנו ועד למקום מגוריך (יותר משעתיים),
ו**** התמיד בכל שבוע להגיע לפגישות בהצלחה, מתוך רצון שלו להגיע למפגשים, וזה ממש לא מובן מאליו.
**** לפני תהליך האימון:
מופנם מאד, מדוכא מאוד, לא מדבר על מה שעובר עליו, משדר עצבות.
לא יוצא מהבית באופן כרוני, מתבודד מול המחשב, נעדר מבית ספר, הערכה עצמית נמוכה.
חסר שקט נפשי וסוג של עצבנות
אדיש לסביבה, ישן שעות ארוכות במשך היום הולך לישון מאוחר בלילה.
סופג בשקט השמצות ולא משיב
**** לאחר תהליך האימון:
הרבה יותר פתוח, מסביר מה מפריע לו, התשובות לא מסתכמות בכן/לא אלא מלווים בדברי הסבר. ערני, נוכח, מגלה מוטיבציה, משדר שמחת חיים ובטחון עצמי.
מגלה יכולה השכמה עצמאית, לא ישן במהלך היום, מגיע לבית ספר ומצליח בבחינות. יוצר חברותי, פחות נשאר בבית, יוצא מידי פעם החוצה עם חבר למשחק כדורגל או טיול בשכונה.
אסרטיבי יותר, עומד על שלו, לא מאפשר להעליב אותו ומשיב.
אפשר לסמוך עליו ומגלה אחריות.
שי,
אני מודה לך מאוד על העבודה שעשית עם *** וגם הפגישות איתי תרמו לי רבות ואני מרגישה שאני לוקחת אחריות על מה שחשוב לי בחיים, התקופה הזו מסמלת שינוי משמעותי לטובה עבור כל המשפחה בהמון מובנים.
שוב תודה רבה לך
ר.ק. חדרה
______________________________________________________

לפני אחרי
בלי ביטחון עלה לי הביטחון
פסיבית חיובית יותר
מפחדת מהכישלון מנסה בכל מקרה לקחת סיכון בלעשות דברים
בלי דעה עצמאית יותר להביע את הדעה שלי להחזיק בה
מסכימה עם הכול בשביל להימנע ממצב של אי נעימות מתחילה לומר את הדעה מבלי לפגוע בדעה של אחרים
לא יודעת להסביר את עצמי נרגעת לפני וחושבת על איך להסביר את עצמי ולהקשיב לגוף שלי וכך לדעת מה באמת אני מרגישה
מחכה שיזמינו אותי למקומות יוזמת יציאות עם חברות
מעגל חברות שגרם לי להרגיש רע מתחילה להכיר בנות חדשות
נרתעת מתי שהמצב נהיה קשה מנסה לסדר את המצב
חושבת שאני מכוערת מרגישה יפה באמת
 
כתבתי בטבלה גם שאני באמת יכולה לומר שאני יפה, איך בכל הפעמים ששאלת אותי עם אני יפה ואמרתי לא, עכשיו באמת אני יכולה לומר שכן חח, עזרת לי מאוד ובאמת פתחת לי את העיניים, היה לי מדהים להיפגש איתך ואני מקווה שנוכל לשמור על קשר ושניפגש שוב.
תודה רבה,   : )
מ' בת 15, ישובי עמק חפר
____________________________________________________________
בתהליך האימון של שי את בני ( בן ה-15) חוויתי, כאמא, תחושה של שותפות במסע, בתהליכים אותם עובר בני. ישות שנותנת לי יד, ומצטרפת אל דרכו ודרכנו. בני הוא ילד פתוח, המשתף אותי בחייו ויחד אנו מתלבטים, חווים, משוחחים ומתבוננים. ובכל זאת, כניסתו של שי אל חייו ואל עולמו הפנימי של בני איפשרה לי התבוננות מזוויות שונות, הבטים שלא ראיתי, הארות, הערות, חשיבה משותפת וליווי צמוד. זהו גיל מורכב, לא פשוט, והידיעה שיש מישהו שאפשר לפנות אליו במקומות שקצת נבהלתי, היססתי, לא ידעתי, הלכתי לאיבוד, התלבטתי – מהווה בשבילי הקלה, בטחון ואמונה.  כמובן שלא יכולתי לחוש כל זאת אלמלא אישיותו ונפשו של שי : רגיש, אמפתי, מסור, יכולת התבוננות יוצאת דופן, אינטואיציה מפותחת, עומק בלתי רגיל, כבוד ענקי לעצמו ולעשייה שלו, כבוד מרגש למאומן.  המקום הזה של כבוד למאומן ראוי למספר מילים נוספות : נער, המחפש את זהותו דרך האנשים סביבו – מקבל, כך באמצע גיל ההתבגרות, את מלוא תשומת הלב, הכבוד, האמון, ההערכה למי שהוא ומה שהוא – אין מהותי מזה לתהליך של צמיחה, העצמה וחיפוש עצמי. אסף זכה לאימון בגובה העיניים, אדם המשתדל בכל מאודו לצעוד איתו ולסייע בידו להתארגן על עצמו ולהביא את עצמו למקומות שהוא רוצה להגיע אליהם. לא יכולתי לבקש לבן שלי ליווי טוב מזה. התהליך לא פשוט, יש בו עליות וירידות, תקופות בהן אסף נזקק להרפיה, למנוחה מהעבודה על עצמו ("לחפור") – ושי זרם וזורם עם זה באופן מכבד, מבין ותומך. שמחה שניתנה לי ההזדמנות להעלות על הכתב את דעתי על תהליך האימון. וברוח זו, שתהיה לכולנו שנה של צמיחה, שנמצא אנשים טובים לצעוד איתם את דרכנו אל המקומות שטובים לנו, ושנדע לראות זאת ולהודות על כך.
י.ז. אור יהודה
__________________________________________________________ 
שלום, את שי הכרתי לראשונה, כשהיה חונך בבי"ס הדמוקרטי בקרית אונו. כבר אז, הרשימו אותי היצירתיות שלו, היכולת לסחוף אחריו את הילדים, לדבר איתם בצורה מלאת כבוד והערכה ולאתגר את הקיבעונות שלהם. כאשר בתי עברה תקופה סוערת של שינויים וטלטלות, נכנס שי לחיינו בפעם השנייה והפעם כמלווה ומאמן. הפגישות עם שי היו משמעותיות ומפתחות ופותחות ומרגיעות ומסדרות ראש ונפש. הידיעה כי שי נמצא שם עבורה, באופן המסור והקרוב שנוצר ביניהם, הייתה לא פחות ממרחיבת לב ומרגיעה. הקשר האישי שנרקם ביניהם, היה קרוב ומלא אמון וחברות קרובה ואמיתית. נוכחותו של שי בחיינו כמשפחה, הפכה יקרה ומוערכת מאד והתחושה, שיש שם מישהו אחראי ומסור, אמין, חכם ורגיש, שעומד לרשותה ולרשותי, לעצות ושאלות ובעיקר, לתהליך המופלא של הזדככות והתכוונות של בתי, בשלב המאוד מסובך בו הייתה, היו מרגשים, מעצימים ומדויקים מאוד. את הליווי סיימו שי ובתי לפני כחמישה חודשים. גם היום, לעיתים תכופות, אני מודה לשי על התהליך המרגש שעברנו איתו ובעיקר, כשאני רואה את בתי נהנית באופן יומיומי מתוצאותיו המרשימות.
 בברכה,
ר.א. יהוד
______________________________________________________________
בשנתיים האחרונות, נמצא בננו, אורי בן ה-13 בתהליך אימון עם שי בן-עטר. הקשר החל במסגרת הוראת אנגלית פרטית והתפתח עם הזמן לקשר לימודי בצד אימון אישי. במהלך השנים, הקשר בין אורי ושי נשא אופי עיקבי מאד ורציף, כאשר התכנים השתנו בהתאם לצורך. בבסיס, שי מלמד את אורי אנגלית פעמיים בשבוע, שעה וחצי כל פעם, כאשר ההתחלה היתה באנגלית ברמה הבסיסית ביותר. כיום ניתן לציין שאורי התקדם יפה מאד באנגלית והוא מדביק באופן משביע רצון את הרמה של כתתו, כתה ח'. המישור האימוני, מאופיין בגמישות רבה יותר בהתאם לצרכים של אורי ולשינויים האישיים והלימודיים שהוא עובר. ההחלטות ו/או ההצעות במה להתמקד בכל תקופה, מתקבלות בשיחות משותפות בינינו ההורים ובין שי. לעיתים היוזמה היא שלנו, ולעיתים היוזמה היא של שי, אבל תמיד יש לנו הרגשה ששי קשוב לתחושותינו והתלבטויותינו כמו גם קשוב מאד לאורי ופונה אלינו ומשתף אותנו במחשבותיו, בכל נקודת זמן שהוא רואה לנכון. הקשר עם שי הוא מאד זורם ופתוח, ובמקרים רבים אף אורי שותף לדיונים ולהחלטות. לגבי הקשר בין אורי לשי, ניתן לראות שקרו תהליכים מגוונים במהלך שנתיים אלו, כאשר המגמה העיקרית הינה של התקרבות, פתיחות ובניית אמון. התהליכים הללו נובעים לדעתנו הן מתהליך ההתבגרות האישי של אורי עצמו, בצד ליווי עיקבי ורגיש של שי אשר מתאים עצמו למצב ובוחר בדרכי אימון המתאימים למצב הנתון, החל מהצבת גבולות במקום שצריך, בצד הגמשתם במקומות מסויימים (קיצור שעת הלימוד הפורמלית והמרתה בפעילות חברתית משותפת ועוד), שיחות עם אורי בהתאם ליכולותיו, שיתוף בעולמו האישי ואף המשפחתי של שי, יצירת קשר בלתי פורמלי עם המשפחה, פעילות של כייף מדי פעם בהתאם לאפשרויות (בחופשות או בחגים, יציאה לסרט, באולינג, בריכה), הקשבה, ערנות ובדיקה תקופתית של העבודה המשותפת ותוצאותיה. או במילים אחרות: "אנה פנינו עכשיו…". בסיכומו של דבר, למרות שאנו עדיין בתהליך עבודה אינטנסיבי עם שי, (ניתן לציין כי מזה 3 חודשים אף עברנו ל-3 פגישות בשבוע),  ביכולתנו לציין כי במהלך השנתיים האחרונות, חלו תהליכים ושינויים יפים וראויים לציון הן בתהליך ההתפתחות של אורי, יכולתו לקחת אחריות על דברים שחשובים לו, להתמודד עם תסכולים ולחוות השגים שתרמו ותורמים רבות לדימויו האישי. כמו כן, חלו תהליכים בקשר בין אורי ובין שי וניתן לאמר כי בתקופה האחרונה הקשר ביניהם מבוסס על רגשות של אמון, הערכה, חיבה וידידות הדדית, שהם להערכתנו הבסיס והמשמעות העיקרית של הקשר ביניהם. אנו שמחים על הקשר שנוצר בין אורי ושי ומקווים להמשך עבודה משותפת גם בעתיד.
 בברכה א.ג. רמת גן
_______________________________________________________________
בני בן השמונה עשרה לפני גיוס. הגיע לשי עם המון קונפליקטים והרבה בלבול עם עצמו. שי זיהה מיד את הבעיה המרכזית. ידע לנתח את בני במדויק ולטפל בו בזמן קצר, במקצועיות ובאנושיות מדהימה. הקשבה. ולתת את הכלים הנכונים. להציב לו מטרות ברורות. להוציא מבני את היכולות הטמונים בו. לדעת לסמוך על עצמו. להעז. לא לפחד ובעיקר בטחון עצמי שהיה חסר לבני.
להסתכל על החיים במשקפיים נכונים על מנת שיהיה לו יותר קל עם עצמו.  אחרי זמן קצר ראינו את השינוי שחל בו. את שמחת החיים שיצאה ממנו. את הביטחון להעז ולהצליח. ללמוד להוביל. שי היה תמיד זמין גם לשיחות טלפון עם הרבה סבלנות וחיזוקים.  לשיחות טלפון גם איתי האמא עם הרבה הקשבה והכוונה.
הכרותינו עם שי היתה קצרה אך פוריה מאוד . התוצאות יחרטו בתודעה. יש לצין שאחרי כל מפגש בני היה מגיע זורח כולו ומיד ישם את רוב הדברים.
תודה על היחס. ההקשבה הסבלנות והחיזוק .
מכל הלב
ר.ש. כפר סבא
__________________________________________________________________________
תלמידים מספרים:
בסימסטר הראשון נכשלתי בכל מבחן ובסמסטר השני הציונים שלי עלו משמעותית. למדתי שאני לא צודקת בכל דבר ושאני חייבת להיות גמישה. אני חייבת לאהוב את עצמי ולהיות חזקה ובעלת עמדה. בקטע המשפחתי לא להילחם מול אמא שלי ולהקשיב לה. לא ציפיתי כל כך להצליח וכל כך להתקדם בכל נושאי החיים הפרטיים והאישיים. בהתחלה חשבתי שהשיעור זו שטות וכיום היא חלק נורא חשוב בחיי.
הבנתי שלא כולם טועים שגם אני טועה לפעמים וצריך להבין את זה שאני צריכה לעשות סדר עדיפיות ולדעת מה חשוב ומה פחות. שי תודה על תקופה מקסימה אתה עזרת לי כל כך ואתה גם שמת לב להתקדמות שלי, עזרתי לי המון ואני בחיים לא אשכח את התהליך שעברתי פה.
ע.ק.
ההבדל בין מי שהייתי בסמסטר הראשון והשני הוא גדול. בסמסטר הראשון זלזלתי בתלמידים ולא השקעתי בלימודים. בסמסטר השני לקחתי את עצמי בידיים והשקעתי והשתפרתי משמעותית.
בשנה האחרונה למדתי על עצמי שאני שווה יותר ממה שחשבתי לפני ושאם אני רוצה משהו מאוד אני יכולה להשיג אותו גם אם זה דורש ממני מאמץ.
התוכנית הייתה מיוחדת בעיניי מכיוון שבתוכנית עשינו דברים כיפיים ומשחקים וגם דיברנו על נודאים חשובים והיה יחס אישי שגרם לי להרגיש מיוחדת ושונה משאר השיעורים האחרים. למדתי על המערכות יחסים החברתיות שלי שיש לי לפעמים קצר עם אנשים ואני צריכה ללמוד לשלוט על עצמי ולנסות לחזק את הקשרים הלא טובים שיש לי כולל מערכות יחסים במשפחה שהיה בהן פגם.
י.ט.
בעקבות תוכנית האימון החלטתי לנסות להשקיע יותר, לא תמיד זה עזר, אבל נתתי מעצמי יותר וניסיתי והשתדלתי. למדתי שירשתי תכונות מהסביבה שלי שאני לא רוצה. שאני עצבני מידי לדוגמא ושצריך לעבוד על זה. התוכנית הייתה מיוחדת, ועודדה אותי בעיקר הרגשתי שמקשיבים לי שזה לא קורה הקבה בכלל. הבנתי שיש לי דפוסי התנהגות שמרחיקים אנשים אחרים חברים ומשפחה.
ד.ח.
בסמסטר השני יש לי רצון חזק יותר להצליח. למדי שכוח הרצון שלי הוא המניע להצלחה בלימודים. למדתי שאני סומכת יותר מידי על אחרים ומשתפת יותר מידי. ושאנשים שאמרתי להם דברים בסוף פגעו בי ואני ספגתי את זה. נתתי להם את הסמכות לפגוע בי שוב ולא למדתי מטעוייות. היום כבר למדתי שאי כל רע בשלמור דברים אישיים עם עצמי ושזה קשור בבטחון העצמי שלי וביכולת שלי להכיל את מה שקורה לי. אני אדם חזק הרבה יותר. התכנית הייתה מיוחדת בשבילי בעיקר כי נתנו לי להתבטא ולהכיר את עצמי טוב יותר.
מערכת היחסים שלי עם אמא שלי הפכה לחלק משמעותי בחיים שלי וזה סידר לי את הראש בתקופה האחרונה. עצם העובדה שאמא שלי לא מתפקדת בבית גרמה לי למצוא עבודה לקבל מוסר עבודה ולהעריך כסף. מערכת היחסים שלי עם בנים השתפרו, אני הרבה יותר מיודדת אבל עדיין חזקה ושומרת על עצמי.
ד.
למדתי להסתכל רחוק ולהבין את ההשלכות שצפויות אם אני לא אלמד, בנוסף הבנתי את שורש הבעיה של הסיבה שאני לא לומדת וביחד עבדנו על זה בשיעורים והשקעתי הרבה יותר ויש הבדלים משמעותיים בציונים וברצון להצליח לקבל ציון שאני אהיה גאה בו.
.למדתי על עצמי שלפעמים חוסר יושר עצמי ועם הסביבה לא יעזור לי להתקדם לשום מקום מה שבעבר חשבתי שזוהי הדרך היחידה, למדתי שאם אני באמת רוצה אנייכולה להגיע לכל מטרה שרק אציב לעצמי והכל עיניין של שינוי תפיסת עולם.
.התכנית הייתה מאוד מיוחדת בהתחלה נרתעתי ממנה כי לא הבנתי כל כך על מה מדובר וכבר בשיעור הראשון הבנתי את הייחודיות של התוכנית לשנות את תפיסת המחשבה הלא טובה שלא עוזרת לי בלימודים ולא בחיים בכלל בכל תחום ואני מרגישה שבזכות זה עשיתי שינוי גדול ומשמעותי.
.הבנתי על המערכות יחסים שלי עם המשפחה והחברים שתמיד הן מבוססות על חוסר יושר, חשבתי בעבר שהדבר שיעזור לי להתקדם במערכות האלה זה רק שקרים כיום הבנתי שהתשובה להצליח בחיים ובמערכות יחסים האלה זה יושר ואמת עם עצמי  ועם הסביבה.
ג.ב
בסמסטר הראשון פחות השקעתי בלימודים, לא הייתי עושה שיעורים, בקושי למדתי למבחנים ובסמסטר השני אני יותר משקיעה לומדת למבחנים ועושה שיעורים. יותר מקשיבה למורה והתוצאות פתאום חשובות לי. למדתי על עצמי שעם טיפה השקעה אני יכולה לקבל כל דבר ולמדתי שאני אחראית, בוגרת ומבינה.
התוכנית אימון גרמה לי לשפר מערכות יחסים להבין מה חשוב לי מה לא חשוב לי להתייחס לדברים חשובים ולשים את הפחות חושבים בצד. גיליתי שאני חשובה לאנשים אחרים, שההורים שלי רוצים את הטוב בשבילי ואכפת להם ממני.
ע.מ
התחלתי להשקיע בלימודים כי אני מבין שכדי שלקבל תוצאות טובות אני חייב להשקיע יותר. גיליתי שיש לי תכונה של ללכת עם ראש בקיר ולצאת מופסד, גיליתי שאני כועס ועצבני. המורה היה מאוד מיוחד איך שהוא מקשיב לך ולדעתי התוכנית עזרה לי מאוד. הבנתי שאני צריך יותר יכולת להבין אנשים אחרים לחשוב עליהם כמנסה להבין אותם. אני רוצה להגיד תודה לשי, עזרתי לי מאוד.
ע.צ.
ההבדל בחיי היום הוא הסדר והארגון שלי, נהייתי יותר מסודר והבנתי שאני צריך להתחיל ללמוד. אני למדתי על עצמי בשנה האחרונה שעם אני רוצה לעשות משהו אני מצליח לעשות אותו בהצטיינות. התכנית הייתה לי מיוחדת כי לכל אחד היתה רשות דיבור וילדים נפתחו ואמרו את מה שהם חושבים. ואת היצירתיות והדרכים הפיקנטיות שבהם התכנים של השיעור הועברו. הבתי שבמערכת יחסים אתה חייב להיות בן אדם אמיתי שמאמין בעקרונות של עצמו ושיש דברים שצריך לתקן
כ.
 __________________________________________________________
בית ספר שז"ר
 כיתה ה1
הבנתי שיש לי סיבולת גבוהה גם להקשיב וגם לשבת זמן ארוך. שמחתי על זה שהרבה סכסוכים נפתרו בכיתה ויש הרבה יותר גיבוש בין הבנים לבנות והאוירה טובה.
תודה
י.ק
מאוד נהניתי, למדתי לשתף ולעמוד מול קהל ופשוט לשתף. אני מבינה היום שלפעמים פשוט צריך להוציא את הדברים החוצה ולא תמיד לשמור כי זה מפריע.
אהבתי מאוד את השיעור עם החושך, זה היה מעניין והיה שקט כזה שעשה לי צמרמורת. גם מאוד נהניתי מכל השיעורים וגם שיעור הסטנד אפ-כי זה כיף לצחוק עם כל החברים שלך.
הכיתה התחילה להתחבר בזכות השיעור שלך, איזה כיף.
ד.א
___________________________________________________________________
למדתי על עצמי שכדי לפתח קשר חברתי אני חייב להשתתף יותר ולפתוח את הקול שלי.
השיעור פיתח קשרים חברתיים בין כל הכיתה והיה מאוד מיוחד. כל פעם שבאתי לשיעור לא ידעתי מה יהיה וזה עשה אותי סקרן ומתרגש. אהבתי את השיעור עם התזוזה בין הכיסאות כי זה מפתח את החושים ועוזר להכיר עוד חוש, החוש השישי.
הכיתה הרבה יותר משתפת פעולה ונחמדה ומסודרת
א.פ.
אני מרגיש שהשיעור קידם אותי ברמת החברים וגם ברמה האישית. הביטחון העצמי שלי בעלייה כי למדתי לשתף גם אם זה היה קשה. גיליתי שאני יכול לעמוד מול במה, מול אנשים ולחשוב מחוץ לקופסא. מה שהיה מיוחד זה שיכולתי לדבר בלי להרים את האצבע ולהביע את עצמי במידה רבה.
ע.מ
שי, הכי חשוב לי שהשיעור ימשיך בשנה הבאה.
הרגשתי שמותר לי לדבר בשיעור ושאני חכמה ויש לי חברים. היה לי כיף כמעט בכל השיעורים והיה לי כיף שהכיתה עכשיו מגובשת וילדים לא עושים דברים רעים אחד לשני. אמא שלי אומרת שעברתי מהפך, אני משוחררת ופחות עצבנית וגם השתפרתי בלימודים.
למדתי שאם אני רוצה ומתאמצת אני יכולה להגיע להישגים גבוהים.
עשיו אחרי השינוי שהכיתה עברה, הבנים משתפים את הבנות בכדורגל ויש בנים שמשחקים עם הבנות. וביום העצמאות נפגשנו כולם יחד וראינו הופעות.
ל.כ.
אני חושבת שלמדתי להכיר את עצמי יותר טוב, נהניתי מאוד מהשיעור, זה השיעור שאני הכי אוהבת. הרגשתי שמקשיבים לי ושיפרתי את הקשרים החברתיים בכיתה. אני יודעת שצריך להקשיב לאדם השני עד שיסיים לדבר ורק אז להתחיל לדבר וגם למדתי שאני פחות מפחדת לדבר מול כל הכיתה. מה שהיה מיוחד זה שלמדנו ללכת עם עיניים עצומות מסביב לכיסאות בלי לגעת בהם.
לפי דעתי צריך לעשות יותר שיעורים של משחק ופחות של דיבור, אבל השיעור שישבנו בזוגות ודיברנו היה מעניין.
הילדים בכיתה פחות סגורים ויותר משתתפים והאוירה טובה יותר.
נ.פ.
זה היה השיעור הכי מעניין, כל שבוע משהו אחר.גיליתי שאני לא מפחד לדבר מול הרבה ילדים ושאני מצחיק. לפי דעתי השיעור היה מיוחד מפני שבשיעור התגבשנו, למדנו אחד על השני ועזרת לנו בבעיות שלנו. השיעור שהכי אהבתי הוא השיעור שבאנו בצבע אדום ועשינו הצגה של כיפה אדומה, היה כיף ומצחיק.
א.א
למדתי שאני חברתי בשיעור ולמדתי קצת לדבר באמת, ברצינות וגם להקשיב יותר לחברים שלי. השיעור קידם אותי ברמה האישית ואני חושב שיש לי היום יותר ביטחון עצמי.
הכיתה שלנו הרבה יותר מגובשת עכשיו, גם בנים וגם בנות.
י.ט.
שיעור עוצמה זה השיעור שאני הכי אוהבת, כיף לי שאני לא יודעת מה יהיה בשיעור, שאני לא יודעת איפה נשב, אם יהיה אור או חושך, אם נדבר או נשחק. כיף לי לצחוק עם החברות או לדעת שאני ילדה ש/אוהבהים ושאני חכמה. למדתי לדבר יותר טוב וגם להקשיב.
ר.ר
שיפרתי את המעמד שלי בכיתה ואני אוהבת לעמוד על במה. למדתי שתמיד עדיף לסמוך על מישהו ולא רק על עצמך. למדתי שיש לי כוח רצון ושבדרך כלל אני אוהבת לזוז ולא לשבת אפילו חצי דקה בשקט. אבל בשיעורים הצלחתי בישיבה השקטה לשבת 11.5 דקות בלי לזוז . זה היה שיעור מיוחד עם הרבה דימיון ואהבתי מאוד את השיעורים שהיו לנו בחושך. אני רוצה להוסיף שמאוד נהניתי בשיעור והייתי רוצה להמשיך אותו עד סיום תיכון.
הכיתה גם עכשיו פחות רועשת ויותר מגובשת ויש יותר סובלנות.
מ. ט
למדתי להכיר את עצמי יותר ונהניתי מההשתתפות בשיעור, למדתי להקשיב ולשתף ולשקף את האחר מילה במילה. למדתי שאני לא מוותרת בקלות ואם יש משהו שקשה לי אני יעשה הכול כדי להצליח. זה שיעור מיוחד מאוד מפני שזה השיעור היחיד שבו אפשר להתבטא ולהתעסק בנושאים שקשורים לחברה לכיתה ולחיים. לפני השיעור היו הרבה קבוצות של תלמידים שהיו לבד והיו הרבה סודות וריבים בין הילדים בכיתה. לא נפגשנו הרבה אחרי בית ספר ואחרי התהליך הכיתה יותר מגובשת, אנחנו נפגשים אחרי בית ספר אבל אני לא חושבת שיש שינוי גדול, רק קצת
ש.ב.
אני מאוד נהניתי מהשתתפות בשיעור, עלה לי המעמד בכיתה, יש לי הרבה חברים ואני מרגיש שאני יכול להתבטא מול כל הכיתה בלי פחד וגם ילדים חושבים שאני מאוד מצחיק וזה הרבה בזכות השיעור. למדתי גם לשבת בשקט ולחכות בסבלנות לדבר בלי להתפרץ לאחרים בשיחה. למדתי שאני חבר טוב והשיעור היה מיוחד בגלל שהוא לימד אותי דברים חשובים על החיים. אני רוצה שיהיה את השיעור הזה גם בשנה הבאה.
ע.ק.
למדתי בשיעור שצריך להקשיב לאחרים ושאני צריכה יותר להתמיד בלימודים.  אני לא אוהבת את השיעורים שמדברים בהם הרבה. הכי אהבתי את הישעור שצריך לעמוד על הבמה ולהצחיק. הכיתה לפני השיעור הייתה סגורה ואף אחד לא סיפר על הבעיות שלו. אחרי התהליך פתאום כל אחד סיפר על הבעיות שלו והסודות של כולם התגלו (כמעט כל הסודות) וכולם התחילו להיות יותר מצחיקים.
מ.ג.
למדתי בשיעור להקשיב יותר לאחרים ולמדתי לחשוב בצורה שונה. היום אנחנו בכיתה יותר מקשיבים אחד לשני ויש יותר אפשרויות
אנונימי
למדתי בשיעור להקשיב ולהיות יותר בשקט. למדתי שאני יכול לעמוד מול כל הכיתה ולא לנסות להצחיק, למדתי לדבר באמת. הכי אהבתי את המדיטציה, לשבת בשקט שהראש שלי כמו בלום פורח. לפני הבות היו סגורות ורבות הרבה ועכשיו כולם עם כולם.
אנונימי
אני שיפרתי את הקשרים החברתיים שלי בכיתה ואני מרגיש שלמדתי להכיר את עצמי יותר, אני מאוד רוצה שהשיעור ימשיך גם בשנה הבאה.. למדתי להאמין בעצמי ולא להיות רגישה ולמדתי לא לריב כי לא יוצא מזה כלום. למדתי שאני מסוגלת להרבה ואני יכולה להאמין בעצמי וגם להקשיב יותר. לפי דעתי השיעור היה כיפי ומעניין כי לומדים בו דברים חדשים וגם יש דברים מצחיקים כמו הסטנד אפ. לפני השיעור הכיתה הייתה לא מגובשת והיו הרבה ריבים וסודות וגם אני רבתי הרבה. עכשיו אני פחות רבה והכיתה מגובשת.
אנונימי
למדתי בשיעור שצריך להקשיב לאחרים כדי לדעת יותר דברים. ושאם אני מאמינה בעצמי אני יכולה להצליח. שיחקנו משחקים שגם מלמדים אותנו משהו כמו לבטוח באחרים וזה היה לי חשוב.
הכי אהבתי את השיעור שכיסית לנו את העיניים והיו צריכים להרכיב פאזל וקוביות למקום המתאים. עכשיו בכיתה יותר נעים לי ואני יותר חברותית.
ל.ה
בשיעור למדתי על עצמי דברים חדשים דרך הפעיליות וגם למדתי על החברים ששיתפו חוויות אישיות שלהם וגם דברים אחרים כגון: מי מנהיג? איך לשתף ואיך לכבד אחרים. בשנה האחרונה למדתי איך לתקשר עם חברות ולהיות רגישה ולכבד אותם. השיעור היה מאוד מיוחד בעיקר השיעורים ששיחקנו בהם. השיעורים שדיברנו רק היה לי פחות מעניין. בתחילת השנה הכיתה הייתה לא קשובה והיו בה הרבה סודות ורק חלק מהילדים היו יודעים אותם. עכשיו הכיתה נפתחה ואז גם ילדים נפתחו אחד עם השני וסיפרו דברים.
אנונימית
___________________________________________________________________
בשיעור למדתי להתבטא וגם לשקף אחרים וגם למדתי איך להתמודד עם הכיתה ולמדתי מהו מנהיג אמיתי.
לפי דעתי השיעור מיוחד כנד כל השיעורים שסוף סוף נותנים גם לנו להתבטא ולדבר בחופשיות.
לפי דעתי צריך יותר פעיליות ופחות לדבר ואני רוצה להמשיך את השיעור בשנה הבאה.
הכיתה היום מאוד מגובשת ואין ריבים בין הבנים לבנות
אנונימית
אני שיפרתי את המעמד שלי בכיתה יש לי יותר חברים וגם יש לי יותר ביטחון עצמי. הדברים שלמדתי בשיעור זה לעשות מדיטציה ולהקשיב לעצמי. השיעור היה מיוחד כי עושים בו דברים שלא עושים בדרך כלל. אני הכי אהבתי את המדיטציה כי זה עוזר לי להירגע. בזכות השיעור הכיתה הרבה יותר שקטה וזה יותר נעים לי.
נ.ג.
אני מאוד אוהב את השיעור והוא שיפר לי את השנה שלי, יש לי הרבה יותר בטחון לדבר ולמדתי גם איך להירגע ולהקשיב לעצמי. אני מרגיש יותר בטוח בכיתה בגלל השינוי שעברנו והיום אני יודע מי שקרן ומי לא. למדתי לבטוח בעצמי ולהאמין בעצמי. השיעור היה מיוחד על זה שהוא פותח אפשרויות ומסקרן ומראה מה אנשים חושבים. לפני השיעור הכיתה הייתה פחות בוטחת בילדים אחרים היא הייתה יותר צוחקת על אחרים. הכיתה היום יותר מאפשרת שקטה יותר ועוזרת לילדים אחרים.
א.א
ה2
למדתי בשיעור איך לשקף אנשים, למדתי שאין לי בטחון אבל בזכות השיעור של שי נהיה לי ביטחון.
אהבתי את השיעורים שעשינו הצגות במיוחד בשיעור שהבאנו חפצים אדומים ושיחקתי את כיפה אדומה.
האוירה בכיתה השתנתה לגמרי בזכות השיעור, למדנו לדבר על הבעיות החברתיות בכיתה ונהיינו יותר מגובשים ואנחנו גם נפגשים גם אחר הצהריים.
א.ס
___________________________________________________________________
השיעור היה מיוחד בעיניי כי הוא לא היה שיעור רגיל. בשיעורים רגילים כל הזמן מבקשים שנהיה בשקט ובשיעור הזה נתנו לנו להתבטא וזה היה מעניין ומיוחד.
הכי אהבתי את שיעור הסטנד אפ שהיינו צרכים לעמוד על במה ולהצחיק את הכיתה.
היום הכיתה מאוד מגובשת ובנים ובנות משחקים ביחד.
אנונימית
למדתי שאני יכול לסמוך על עצמי ועל החברים שלי. הרגשתי בשיעור שמקשיבים לי ולמדתי לשקף.
הכי אהבתי את השיעור עם הכיסאות, אני אוהב תרגילים כאלה של חשיבה.
י.צ.
למדתי בשיעור להקשיב, לשקף ולהתבטא מול כל הכיתה שזה חדש לי. על עצמי הבנתי שהכיתה יותר אוהבת אותי והשגתי כמה חברים.
ע.
למדתי לשקף דברים שילדים אומרים מתוך הקשבה. למדתי על עצמי שאני ביישן ולא נוח היה לי לדבר מול כל הכיתה. היום זה קצת השתפר. השיעור עזר לנו עם הבעיות החברתיות בכיתה וזה עזר לנו להתגבש. השיעור הוא מאוד כיף ומצחיק ועזר לנו להתגבש וכולם חברים אחד של השני ומשחקים ביחד
א.
למדתי בשיעור הקשבה ושיתוף, להקשיב יותר לעצמי ויותר ביטחון עצמי. אני יודע שקה לי להקשיב ושאני אוהב להנהיג. השיעור היה מיוחד כי הוא לא היה רגיל ויכולנו להתבטא ולא לשבת ולהגיד רק מה שרוצים שנגיד. בגלל שנתנו לנו להתבטא הכיתה הרבה יותר מגובשת.
איתי.א.
למדתי להבין דברים בצורה קצת שונה מבדרך כלל.
הכי אהבתי את השיעורים שבהם עשינו הצגות כי אני מאוד אוהבת תיאטרון. אחרי התהליך יש הרבה יותר קשר בין הבנים לבנות.
ר.ג.
למדתי שיש לי זיכרון צילומי ואני מאוד אוהבת את השיעור. שיש לי יכולות שלא ידעתי עליהם קודם. הכול בשיעור היה מיוחד הכול הכול הכול. הכיתה חייבת את השיעור הזה גם בשנה הבאה, אפילו בחטיבה ובתיכון. לפני השיעור היינו סובלים משיעמום וגם היה מלא ריבים בכיתה, כולם עצובים כל העולם עצוב. היום הכיתה מושלמת מושלמת! כולם שמחים! כל העולם שמח!
ע.א.
למדתי לשקף ולהקשיב יותר, למדתי מדיטציה שלדתי זה דבר חשוב ללמוד כי אתה יכול לבטא את עצמך בשקט אבל איך שאתה חושב בעולם דמיוני.
למדתי להקשיב יותר לאחרים ולתת להם עזרה וניסיתי להתחבר ליותר ילדים שלא התחברתי אליהם בהתחלה. השיעור הזה מאוד מיוחד כי הוא נותן לנו להתבטא!!!
ההבדלים בכיתה עצומים, לא היינו מגובשים היו מלא ריבים ואף אחד לא הקשיב לאחר. היום אנחנו עוזרים אחד לשני, מגובשים יותר, יש אוירה טובה וסוף סוף כיף ללכת לבית ספר.
ע.ו.
למדתי להקשיב לאנשים ולשקף כי לפני זה פשוט לא הקשבתי ועכשיו אני הרבה יותר מחוברת לילדים מהכיתה. אני יודעת עכשיו שאני יודעת לעשות דברים שאף אחד לא יודע ואף אחד לא האמין בי לפני זה אבל זכיתי למעמד חברתי גבוה בזכות השיעור. השיעור מיוחד וגורם לנו להרגיש עם מלא ביטחון והיית מאוד רוצה שזה יהיה בשנה הבאה. הכי אהבתי את השיעור שעשינו בו צורות משונות עם הגוף ולהישאר בפריז הרבה זמן עד שזה כואב. היום אנחנו נפגשים כמעט כל יום בנים ובנות ומשחקים ביחד גם בהפסקות.
י.ב.
למדתי המון ונהניתי מאוד למדתי שיקוף והקשבה ולמדתי להיות יותר חברה טובה ונחמדה לאחרים. למדתי שאני יכולה לעשות הכול אם אני רוצה. היה לי פחד במה ובעזרת השיעור נפתחתי יותר והיה לי כיף. השיעור הזה הוא השיעור האהוב עליי אנחנו משחקים לומדים אחד על השני ולומדים על ילדים אחרים דברים שלא ידעתי. השיחות על מה שכל אחד מרגיש היו מדהימות. שי בשבילי הוא כמו מורה – חבר שאני יכולה לשתף אותו בהכול ואני סומכת עליו.
המאפיינים של הכיתה השתנו שאני אפילו לא מאמינה, אנחנו כל שבוע עושים מפגש כיתתי, אנחנו שמחים להית ביחד כולם עם כולם.
י.ג.
למדתי בשיעור איך לכבד את המורה ואת החברים שלי לכיתה ולהקשיב למה שאומרים ולא לזלזל. למדתי שבלימודים או בכל דבר שארצה לעסוק בו אוכל להצליח.
המצב בכיתה השתפר וגם יש זוגות של בנים ובנות וכולם נפגשים פעם בשבוע אחר הצהריים.
אנונימי
למדתי שאני יכול להצליח בלימודים אם אני ארצה. היה לי נחמד בשיעור שיכולתי לדבר ולשתף וגם לשמוע אחרים מדברים. הכי אהבתי את השיעור שסידרנו כיסאות בזוגות וואחד היה צריך לדבר והשני להקשיב ולשקף אותו מילה במילה. זה היה קשה אבל הרגשתי שסוף סוף מישהו מקשיב לי.
לפני שהיינו עם שי כל הזמן הייתה עליי ביקורת שאני לא מתלבש יפה ועכשיו זה כבר לא קורה, ילדים למדו לדבר טוב יותר ולכבד ויש אוירה טובה יותר בכיתה.
א.ק.
למדתי בשיעור להקשיב יותר טוב ולהביע את עצמי יותר טוב.
למדתי שאני לא כל כך יודע להקשיב ולהתבטא ושאני צריך לשפר את יכולת השיחה שלי.
השיעור עזר לנו להתגבש ויש לי יותר חברים בכיתה עכשיו.
י.ל.
למדתי בשיעור איך להתבטא נכון ואיך להרגיש את החושים. למדתי שאפילו אם אני פוחדת לעשות משהו ואני צריכה לעשות אותו בעיניים עצומות, אני צריכה לסמוך על החושים שלי. השיעור היה מיוחד ולמדתי להשתחרר מממנו מדברים רעים שקרו לי ולמדתי להנות ולצחוק ולשתף. אני רוצה שנמשיך את השיעור בשנה הבאה ולא נפסיק.הכיתה היום ממש מגובשת והילדים יותר שמחים.
אנונימית
למדתי בשיעור להתרכז ולהקשיב.
למדתי שאני יכול להשתפר אם אני רוצה. אהבתי את השיעורים שדיברנו על הכיתה וזה עזר לנו להתגבש.
ב.ב.
למדתי בשיעור להקשיב ולסמוך על ילדים אחרים ועל עצמי. למדתי שאני מה זה טובה בלהקשיב. השיעור מיוחד כי לא לומדים בו בצורה הרגילה לומדים בעזרת משחקים ופעיליות.
השיעור שהכי אהבתי היה עם חמשת הכיסאות שצריך לעבור בעיניים עצומות.\אני מאוד נהנהיתי מהשיעור והייתי שמחה אם הוא היה גם בשנה הבאה. בעקבות השיעור למדנו להקשיב ולשתף ולמדנו בעיקר לפתור בעיות לבד.
אנונימית
למדתי כשמדברים איתי להקשיב ולמדתי שהכיתה שלנו יכולה להיות חברתית. למדתי מההקשבה שאני לא צריכה למהר להסיק מסקנות בלי לבדוק. למדתי גם שאני טובה בכל מיני דברים שלא ידעתי שאני טובה בהם. שאני חברה טובה, שאני יצירתית ומעניינת ושאני לא מוותרת בקלות וגם קצת מנהיגה שקטה. השיעור המיוחד הזה הביא אותנו לכל מיני מצבים שונים ושי לימד אותנו דברים שלא ידענו שאנחנו יכולים לעשות בכלל.
ע.ע.
בשיעור למדתי להתרכז, להקשיב, לדבר, להתייחס יפה יותר לילדים, ושילדים לא רוצים רק לפגוע. למדתי שאני יכולה לעשות הרבה דברים שלא ידעתי שאני יושעת לעשות טוב. אי הייתי ממש שמחה אם יהיה את השיעור בשנה הבאה
ל.ו.
למדתי בשיעור להפעיל את תאי הזיכרון שלי, ללמוד שיטות כדי לזכור דברים. למדתי גם שאני ילדה רגישה. הישעור היה מיוחד כי זכינו להכיר אחד את השני, כל ילד דיבר על עצמו וזה קירב בינינו. ההצגות לימדו אותי להתבטא מול קהל וגם עכשיו יש לי יותר ביטחון עצמי.
ל.ב.ד
למדתי איך להקשיב ולהבין אחרים, איך להיות מרוכז במטרה ומה באמת חשוב בחיים שאני צריכה לשמר אותם.
למדתי על עצמי שאני ילדה שמתאמצת ולא מוותרת בקלות ושתמיד בכל דבר חשוב לי להשקיע ולהשתדל. אני בטוחה שכל אחד למד משהו חדש מהשיעור וגם אני חושבת שהשיעור נתן השראה לילדים והבנה טובה יותר אחד של השני. יותר התגבשנו מתחילת השנה, אנחנו נפגשים במפגשי הכיתה שאנחנו יזמנו, האוירה יותר מהנה.
חשוב לי מאוד שהשיעור ימשיך בשנה הבאה.
נ
למדתי על תככונות שלא ידעתי שיש בי, למדתי להקשיב , לשתף ולשקף. למדתי על הרגשות של ילדים אחרים בכיתה. למדתי שאם אני רוצה משהו אני יכולה להשיג אותו. אני מכירה את עצמי טוב יותר ומה זה חברות ומי החברות שלי. אני מתכננת דברים טוב יותר ובכלל חושבת לפני שאני מדברת, למדתי להשמיע את הקול שלי ולעזור לאחרים. השיעור מיוחד כי הוא אפשר לנו להתבטא ולהכיר אחד את השני. אני לא מבינה איך אפשר בלי זה. דיברתי עם שי על ריבים שהיו לי עם אחי הגדול והשיחה איתו ממש עזרה לי. דיברתי עם ההורים והוא לא מרביץ לי יותר והוא משתדל להיות אח טוב, תודה שי.
נ.ב.
ה2
למדתי בשיעור שאם אנחנו רוצים אנחנו יכולים להיות כיתה מגובשת. על עצמי למדתי שיש לי פחד קהל ושאני צריכה להתגבר עליו. השיעור מיוחד בעיניי מפני שהוא לא כמו שיעור רגיל והוא משלב הרבה דברים ביחד. נהניתי מכל השיעורים וחשוב לי שיהיה את השיעור גם בשנה הבאה. לפני התהליך היו הרבה סכסוכים והייתה אוירה לא נעימה. הכיתה התגבשה יותר ונפגשים גם אחרי הצהריים.
ג.
למדתי בשיעור לפתוח דברים אישיים בכיתה בלי שיצחקו עליי. למדתי על עצמי שאני יכולה לעשות דברים לבד בנושא חברות כמו להשלים או לבקש סליחה.
בהצגות של הכיתה למדתי לעמוד על במה מול כל הכיתה ולא להתבייש לדבר. היום הבנים והבנות מגובשים ואין קבוצות ופחות מתלוננים.
מ.ג.
למדתי על זה שצריך להקשיב לאחרים ואם אתה מקשיב אז יקשיבו גם לך. למדנו לבטוח אחד בשני ולספר גם דברים אישיים וסודות. למדנו איך להיפתח ולהשיג כבוד עצמי.
למדתי שאפשר לסמוך על חברות שלי ולספר על רגשות, למדתי איך להשיג יותר ביטחון עצמי וגיליתי שיש אנשים שבאמת אכפת להם.
הכי אהבתי את שיעור הכיסאות בו כולם בטחו בי וידעו שאצליח. בזכות השיעור המון בנים מדברים עם הבנות ואין ריבים.
ל.ד.
למדתי להביע את עצמי. לעמוד מול קהל וליצור קשרים יותר טובים בכיתה. למדתי שאני מסוגלת לעשות דברים אם אני יאמין בעצמי. למדתי שאני ילדה אחראית, חברותית, נדיבה ועצמאית.
השיעור היה מיוחד בעיניי כי יכולתי להקשיב לילדים אחרים, להביע את עצמי ולסמוך על חברים.
למדתי איך לפתור ריבים ולעזור לחברות. הכיתה הפכה להיות יותר מגובשת, ילדים יכולו להביע את עצמם והכיתה עמדה במשימות קשות והפעילה מיומנויות חדשות.
נ.ש.
למדתי איך להקשיב אחד לשני. למדתי שאני ילדה שקטה וחברותית, וילדה שאוהבת להנות בחיים. למדתי ששקט יכול לעזור לי, למדתי על דברים שלא ידעתי. בשיעור למדנו לעזור אחד לשני. הייתי מאוד רוצה שיהיה את השיעור גם בשנה הבאה.עכשיו הכיתה מגובשת ומשחקת ביחד בהפסקות וגם אחר הצהריים.
ס.ס.
למדתי בשיעור לכבד אנשים ויכולת להתבטא בחברה. למדתי שאם אני רוצה להצליח יש לי את היכולת. השיעור שהיה מיוחד בעיניי זה השיעור שהיינו צריכים לבנות פאזלים עם כיסויי עיניים. המיוחד היה ששיתפנו פעולה מרצון להצליח. 2 הקבוצות של הבנות התקרבו וגם יחד עם הבנים והפכנו להיות מגובשים.
י.ש.
למדתי בשיעור להתבטא, לבטא רגשות, להתאפק, לשמוח, להיות יותר ממושמעת ואיך לא להיות בריבים. למדתי שיש בי גם צד רגיש ושיש לי חברים תומכים שאוהבים אותי. למדתי גם שאם אני רוצה אני צריכה להאמין בעצמי. השיעור מיוחד בעיניי כי זה שיעור חברה שמוציאים בו רגשות ומכירים בו אחד את השני.
לפני התהליך הייתי בריב גדול עם שירן ואז בשיעור אחד דיברנו על מריבות והוצאנו כל מה שישי לנו לומר אחת לשנייה כששי שמר שלא יהיו דברים שיפגע. מאז אננו חברות ממש טובוץ וקבוצת הבנות כבר לא מחולקת לשתיים.
ל.נ.
למדנו איך להקשיב ולשתף פעולה. למדתי על עצמי שיש לי תכונות טובות. לדעתי השיעור תורם במידה רבה ליחסים בכיתה ולאווירה בין התלמידים. התאחדנו בזכות השיעור לקבוצה אחת.
ע.
למדתי איך להיות יותר רגועה, להכיר את עצמי יותר ממה שהיה קודם. למדתי מי אני באמת, איך אני מתנהגת עם כולם, ואיך אני יכולה להתרכז ולהגיע להישגים. השיעור היה מיוחד שנתנו לנו להתבטא ולשתף פעולה והיה כיף.
מ.ו.
למדתי בשיעור שיהיו לי חברים תומכים ולא להיות חבר של מישהו מתוך פחד או שקר, צריך להיות אמיתי ונאמן לחברייך. למדתי שרק עם חברים נאמנים יהיה לי ביטחון עצמי, למדתי גם שאני יכולה לתת מעצמי רק עם פרגונים ואהדה כלפי מהחברים.
ש.ד.
הדברים שלמדתי בשיעור זה להתבטא, לא לדבר כשמישהו אחר מדבר, להקשיב וללמוד לוותר כשצריך.
למדתי על עצמי צדדים שלא ידעתי שיש בי. על השיעור עם שיש אפשר להגיד שזה שיעור מיוחד שזכינו בו.
השיעור שהכי אהבתי זה השיעור עם הכיסאות כי היה צריך להפעיל את הדמיון. הכיתה עכשיו יותר מגובשת ואפשר להגיד שהאווירה הרבה יותר טובה.
ר.
למדתי בשיעור זה איך להתאפק, לתת כבוד ולהקשיב לעצמי ולאחרים. מה שמיוחד בשיעור זה המדיטציה בהתחלה, שאני יכולה לשבת בלי לזוז רבע שעה וזה המון. היום כבר אין ריבים כמו פעם, שי וניתאי התחילו לדבר והאוירה יותר טובה בכיתה.
ש.כ.
למדתי איך להתחבר לילדים שלא כל כך היו חברים שלי. למדתי איך להקשיב לילדים אחרים. השיעור מיוחד כי הוא היחיד שנותן לנו להביע את עצמינו. וזה שיעור שגיבש את הכיתה. לפני השיעור הכיתה הייתה מחולקת למקובלים ופחות מקובלים, בנות ובנים. היום כולם מדברים עם כולם, הכיתה מגובשת ולא מחולקת לקבוצות.
ד.ת.
השיעור העלה לי את הביטחון העצמי. אהבתי את השיעור עם הכיסאות שצריך ללכת בעיניים עצומות.
א.ג.
למדתי בשיעור להקשיב. על עצמי למדתי שאני רגיש. השיעור היה מיוחד כי למדנו על עצמינו דברים והכיתה הפכה להיות יותר מגובשת.
אני רוצה לברך אותך שי, ואני מקווה שתמשיך איתנו בשנה הבאה
ר.ל.
למדתי להרגע ולהיות חברותי, למדתי שאני יכול להתאפק ולהשתלט על עצמי כשצריך. אני מקווה שהשיעור יהיה גם בשנה הבאה. לפני השיעור הכיתה הזו הייתה אסון גדול מאוד ועכשיו היא כבר ממש אחרת, יש שיפור ברמה החברתית.
ג.ש.
למדתי לסמוך על עצמי, למדתי מתי לדבר ומתי להקשיב. למדתי שאם אני רוצה אני יכול להשיג הכול. השיעור היה מיוחד כי דיברנו בו הרבה מהלב ולא רק מהראש. היום יש פחות מעמדות בכיתה וכולם פחות או יותר באותו מעמד וזה נעים לי.
י.ב.
למדתי בשיעור איך להיות יותר סובלנית כלפי ילדים אחרים. למדתי שאם אני רוצה משהו אני לא צריכה לוותר. השיעור היה מיוחד בזה שהוא מנסה לגבש את הכיתה ושנלמד דברים חשובים לחיים. השיעור עם הכיסאות אהבתי מאוד והוא העלה לי את הביטחון העצמי. לפי דעתי צריך שהשיעור ימשיך בשנה הבאה כי הוא עוזר לנו מאוד.
ש.מ.
למדתי שאני יכול להביע את רגשותיי מול כל הכיתה בלי שישפטו אותי. תמיד בכיתה היו רבים אחד עם השני והיו צעקות ועכשיו זה הרבה יותר טוב כי למדנו לדבר ולהקשיב.
י.ר.
אני מרגיש שלא למדתי כלום. הכי אהבתי את הישעור עם הכיסאות שהיינו צריכים ללכת בעיניים עצומות וגם את השיעור עם החושך.  אבל בתחילת התהליך הכיתה לא הייתה מגובשת ולא הקשיבה לאחרים שפטה והשפילה. עכשיו הכיתה קצת יותר מגובשת.
ע.כ.
למדתי שאני ילד עצמאי ורגיש והכיתה נהיתה יותר מגובשת.
ד.ק.
למדתי להקשיב ולהירגע. הכי אהבתי את שיעור החושך. האווירה בכיתה יותר טובה.
ד.א.

____________________________
אימון אישי \ אימון לקריירה
התהליך שעברתי עם שי היה מופלא.
הוא זיהה מיד ובמדוייק את צרכיי
ועבר איתי ברגישות ובמקצועיות רבה,
שלב אחר שלב
היום, לאחר מספר לא רב של מפגשים אני מרגישה שינוי משמעותי בחיי
ואת כולו אני זוקפת לזכות התהליך שעברתי עם שי.
תודה ענקית!!!
הילה – שחקנית
_________________________________________
אימון אישי\ אימון לקריירה
שי יקר
אני כותבת לך אחרי שקיבלתי תשובה חיובית!!!
" אני הולכת להיות רופאה! חלום הילדות שלי הופך לאמיתי"
 שיפרתי את הציון של הראיונות והסימולציות והתקבלתי. אז אנחנו מתכננים כעת את המעבר הגדול…
הדבר הראשון שרציתי לעשות אחרי ששמעתי הוא לכתוב לך המלצה ולהגיד לך תודה ענקית מכל הלב.
מכתב המלצה למאמן שי בן עטר:
אני רוצה לשתף בתהליך אימון עמוק ומרגש שעברתי, תהליך שסייע לי להגשים חלום ילדות ולהתחיל את לימודיי הרפואה.
 אני בת 28 עם תואר ראשון מהטכניון במיקרו ביולוגיה, אני עוסקת בתחום כבר יותר משנתיים אך הידיעה שתמיד רציתי להיות רופאה לא הפסיקה לנקר בראשי במיוחד לאור העובדה שנכשלתי פעמיים ושאני כבר אם לשניים והחיים נהיו טיפה כבדים ולחוצים יותר.
הגעתי לתהליך אימון קצר (חודש וחצי לפני מבחני הקבלה הכוללים ראיון אישי +סימולציות קבוצתיות ואישיות), כל זאת אחרי שבשנתיים האחרונות נדחיתי על ידי ועדת הקבלה של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א בשלב הראיונות והסימולציות של בתואנה שאני מכילה ותומכת מידי ופחות אסרטיבית, סמכותית ודומיננטית.
לקראת הניסיון השלישי שלי הייתי כבר די מיואשת וחשבתי שאין לי הרבה סיכוי, מי שאני, כבר כמעט השתכנעתי שאני פשוט  לא מתאימה!
במהלך השנה התבשלתי עם ההכנה למבחני הכניסה בפעם השלישית, אבל הפעם החלטתי לא לעשות את זה לבד, המחשבה הטבעית היתה לחפש מאמן.
התחלתי אימון לטווח קצר של שישה מפגשים לקראת הראיונות. כבר בתוך התהליך הרגשתי שהסיכויים שלי גדלים, שאני לומדת להקשיב ולנתח מצבים, שיפרתי את יכולת  המיקוד ואת יכולת ההתבוננות שלי, פיתחתי יכולת חשיבה יותר אנליטית ואפילו התחלתי לעשות אימון לב ריאה (בהמלצת שי) כדי להיראות יותר משוחררת ולשדר חוסן.
וכן…הלא ייאמן קרה,  ניגשתי לראיון והתקבלתי. אני כל כך מאושרת ואני רוצה להודות לעצמי שבחרתי להתאמן, וכמובן אני רוצה להודות לשי ש'החליף' לי את המשקפיים שדרכם אני רואה את החיים, שדרגתי את נקודת המבט בצורה כזאת שמאפשרת לי להרגיש משמעות אדירה לגבי החיים המקצועיים והאישיים שלי.  במהלך האימון גיליתי וביססתי את התכונות הטובות שלי, וגם התמודדתי עם תכונות מכשילות שאני רוצה לצמצם.
שי, מבין בהתנהגויות באופן מדהים ויודע גם לפרגן וגם להעיר ולעורר כשצריך. הוא מהר מאוד נותן הרגשה שהמטרה שלך הופכת למטרה שלו וכך הוא מלווה את התהליך המורכב אל ההצלחה.
הערך הכי גדול שהבנתי בניתן לגשר על פערים ואפשר ללמוד איך להתפתח ולצמוח.
ממליצה בחום
שרית 
__________________________________________
 
פיתוח מנהלים:
תהליך האימון היווה עבורי נקודת מפנה בחיי המקצועיים והאישיים כאחד. זה פעם ראשונה מזה הרבה זמן שנתתי לעצמי מתנה  לעצור ולהתבונן, לבחון מחדש ולאפשר לחוויות חדשות להתממש.תהליך האימון היה תרגיל יקר ערך עבורי משום שהוא הקנה לי מסגרת רעיונית שאל תוכה יכולתי לצקת את תוכניותיי לעתיד. מזה כמה שנים טובות חששתי להוביל מהלך מקצועי ועסקי גדול ומשמעותי בחיי, ההמתנה הממושכת גרמה לי לתקיעות, חוסר אנרגיה, ופסיביות. לא הרגשתי מוכן או בטוח לפעול ובעיקר חששתי מאוד מהתוצאות. בתהליך האימון שי אפשר לי לראות דברים שלא ראיתי ובעיקר לעזור לי להפוך את המתח שבאתגר העסקי לקרקע בשלה שאפשר לפעול ממנה. כיום השינוי שבחרתי לעשות בחיי המקצועיים והאישיים ממשיך להתפתח לגבש צורה לצד התפתחות הנסיבות מידי יום.  אני צועד קדימה שלם עם עצמי, בבטחון ועם חוסן לעבר עתיד שמלהיב אותי ומוציא ממני את המיטב.

 ס.ג. סמנ"כל השקעות אינטל קפיטל
______________________________
אימון עסקי  
את תהליך העבודה עם שי התחלתי יחד עם מכלול שינויים בחיי המשפחתיים והמקצועיים שדרשו ממני לייצר שינוי. חיפשתי במשך זמן מה אדם שאיתו מצד אחד אוכל לעבור דרך זו, אדם שמצד אחד יבין את הפן העסקי שלי ומצד שני יהיה מספיק קשוב לקול הפנימי שלי. את שי פגשתי בנסיבות החיים ומתוך שיחת חולין נוצר הקשר שבסופו של דבר הוביל לתהליך אימון בו מצאתי עצמי מרחיב את אופקי המקצועיים ומפתח את אישיותי. לאחר כמעט שנה של עבודה משותפת רציתי להודות לך שוב על תהליך מדוייק שעברנו יחד, על הכלים בניהול, תקשורת ויחסי אנוש והידע שהקנת וחידדת  עבורי בצורה כה ברורה ואפקטיבית.
כלים אלו יחד עם התבוננות מעמיקה על אופי העסק בפגישות השבועיות, בחינת המטרות והנעלמים ועוד…. עוזרים להביא את הסטודיו מצד אחד  לפריצות דרך  משמעותיות ומצד שני עוזרים לי לתת מענה לפעילות העסק השוטפת שהולכת וגדלה.
ממאמן עסקי הפכת ליועץ שמבין ומכיר את נדבכי הסטודיו ויודע לתת עוד זווית חשיבה רלוונטית וחשובה שאותה אני לוקח במכלול החלטותי הניהוליות. וכל זאת ברגישות מלאה, בחום, ובמקצועיות.
אתה מקצוען אמיתי, יישר כח והמון המון בהצלחה . 
גבריאל.
Gavriel Fisher
_____________________________________________
 
אימון אישי עסקי
הכרתי את שי בן עטר במהלך שנת 2010 עברתי תהליך   coaching עסקי ,יצירתי, אישי – לתדהמתי פגשתי אדם מגוון, חד מחשבה בעל ראייה מרחבית מטורפת, ,תפיסה עסקית רחבה,מעמיקה ויסודית. הבנה של העולם העסקי ,כלכלי בעלת ערך מוסף והטמעה ביום, יום.הבנה רחבה בכל תחומי האמנות, העיצוב, והחומרים. ראייה מרחבית וחיבור בין האדם שמולו לבין המטרה והדרך למטרה.מביא את האדם שמולו לדרך מחשבה מעשית, חיובית  תוך כדי ביצוע פרקטי ולכבוש את היעד הבא….ובעיקר מסקנות, מטרות, רצונות . חיבור לאני האישי, חדירה לעולמו האישי של המאומן ומצב העסקי שלו, הבנה נקודתית בבעיות ושאלות שעולות תוך כדי ומתן פתרונות הגיוניים . עברתי חוויה מיוחדת , הגעתי למטרות שרציתי וקיבלתי הרבה מעבר ל coaching . שי הוא אדם מיוחד, המשרה שלווה ונועם בתוך תהליך מורכב ותובענית, מאוד אסרטיבי ובעל גבולות ברורים ונכונים. בעל ידע בדרך חיים עכשווית וחיובית. הנוכחות שלו משרה כאלו עומקים יחד עם פשטות ותבונה, נראה שפשוט יש לו את היכולת לבוא לידי ביטוי בכל חומר או תפקיד.
ליאת צימרינג

         הבעלים והמעצבת של נועה חדרי ילדים Noa kids ltd |
________________________________________________
 
אימון עסקי
לפני כחודש סיימתי אימון אישי /עסקי עם המאמן שי בן עטר. חוויתי תהליך מרתק בן ארבעה חודשים שבו הצלחתי לקדם ולהוביל פרוייקטים בקנה מידה גדול, להיפתח לתחומי עיסוק חדשים וליצור שיתופי פעולה עסקיים שהגדילו משמעותית את נפח העבודה שלי. במהלך תהליך האימון הצלחתי לשנות דפוסי חשיבה, דפוסי התנהגות והרגלים ישנים. אישיותו המקסימה של שי, יכולת ההתחברות שלו לעומקם של דברים, ראייתו הרחבה והעמוקה בכל נושא..הצליחה למקד אותי בתהליך ולהביא אותי למקומות חדשים.. שי  מאוד ממוקד, יודע להעביר מסרים בצורה מאוד ברורה ברובד הרגשי והמעשי כאחד, יש לו הניסיון והתבונה לגרום למתאמן לצעוד בבטחה ולפעול גם מחוץ למרחבי הנוחות. רגישותו, בהירותו ויכולת ההתחברות שלו לתחומי עיסוק רבים בצורה מקצועית ועמוקה ראויים להערכה. אני מודה לשי על התהליך שעברנו יחד ואשמח להמליץ עליו הלאה לאנשים אחרים שרוצים לעשות שינוי בחיים האישיים או העסקיים שלהם… ולא ממש יודעים איך לעשות זאת … שי הוא הבן אדם שיעזור לכם לעשות את הסוויץ'…


עיצוב גופי תאורה
בברכהענת  שטג
____________________________________________
 
אימון אישי\ אימון לקריירה
עברתי תהליך אימון עם שי שהביא אותי לשלמות פנימית עם בחירתי המקצועית. למעשה זאת הייתה המטרה שהביאה אותי לאימון לאחר שנים של ספקות וחוסר שלמות. התהליך עצמו היה נעים, זורם מאוד, מאתגר אך לא מאיים, וזה בזכות היחס הרגיש והעדין של שי כמאמן שאפשר לי להרגיש בטוחה ולהתמסר לתהליך. למרות הקלות היחסית בתהליך האימון, התוצאות נחרטו באופן עמוק ויציב בתודעתי. לשמחתי, אני מנהלת את חיי המקצועיים בתחושת שלמות, חיוניות ושמחה ללא המעמסה הנפשית שנשאתי על גבי במשך שנים רבות.
ממליצה בחום
ליאת – עורכת וידיאו ותסריטאית
____________________________________________
 
אימון אישי \ אימון לקריירה
תהליך האימון עם שי היה עבורי חוויה יוצאת דופן. הציפייה למפגש ולמשימות השבועיות וההרגשה ששי הוא שותף אמיתי ומחוייב לפריצת הדרך שלי השאירה אותי נוכחת וקשובה לאורך התהליך. הסבלנות והאמפתיה של שי הקנו לי תחושת בטחון ואפשרו לי להפתח ולשתף אותו ברגשות שלי. האינטואיטיביות ושאלת השאלות המדוייקות שלו, בזמן שהיה נכון עבורי, עוררו את יכולת החשיבה שלי והובילו אותי אל תוך תהליך משמעותי, מלמד ואפקטיבי, ולמעשה – תהליך של התחדשות. לאורך כל תקופת האימון ליווה אותי מסר עקבי, משבוע אחד לשני – לחיות בהווה ולהוביל (מתוך בחירה) את סיפור החיים שלי. החודשים האחרונים בהם עבדנו מיחד היו מאוד יקרים לי, אני מרגישה שהרווחתי המון מהפגישות שלנו. נקודת המבט של שי והתובנות שלו עזרו לי להבין את עצמי טוב יותר ואתגרו אותי לעבוד ולרענן את הגישה שלי, מערכות היחסים שלי וההתייחסות שלי לחיים המקצועיים שלי בעבודה.  אני מרגישה שבמהלך הפגישות שלנו זכיתי ממש להכיר את מי שאני באמת, נוצרה לי בהירות לגבי הצרכים שלי כאדם והצלחתי להגדיר את החזון האישי שלי. אני מרגישה מוכנה לקחת אחריות ולבחור את הדרך המתאימה לעצב את עתידי. השכלתי להיות נוכחת יותר ולשים בראש סדר העדיפיות שלי את הדברים שאני באמת רוצה לעשות, אני מרגישה חופשייה יותר, אנרגתית יותר ועם מבט זקוף קדימה. תודה על הכל.
ג'ודי
____________________________________________
 
 
אימון אישי
אחרי שלושה חודשים למדתי דברים רבים שהביאו לשינוי גדול אצלי. למדתי לעמוד על שלי ולא להתייחס באדישות לדברים שלא נוחים לי ולעיתים יותר קרובות להגיד לאנשים דברים שמצד אחד יכולים לגרום לעימות אבל מצד שני לא לפגוע בזכויות שלי, לדעת להתמודד ולהתעמת עם צריך, להיות יותר דעתן ולא להיכנע בגלל חוסר נעימות, גישה זו הובילה אותי להיות יותר אסרטיבי ובכלל להבין שזה בסדר, זה גרם לסביבה הקרובה שלי להעריך אותי יותר וגם אני עצמי הרגשתי שפרצתי מחסום שגרם לי סבל רב במרוצת השנים. הצלחתי לאהוב ולפתוח את הרגשות שלי ולפעול לפיהם ולא להתעלם מהם, למדתי להעז ואזרתי אומץ לעשות דברים שלא האמנתי שאני אעשה, כמו להתחיל עם בחורה.
הגעתי לאימון כי סבלתי מבדידות, עבדתי שעות נוספות בהיי טק כי לא היו לי חיים חברתיים, ייחלתי לקשר זוגי בריא. בתהליך האימון שי האמין שמגיע לי לחיות את החיים אותם אני מבקש לעצמי, הוא עזר לי לפתח מיומנויות תקשורת שבהם אני מדבר  ומשתף, ממש בתחילת התהליך, מצאתי את עצמי מדבר אחרת, מצאתי בת זוג נפלאה והצלחתי בפעם הראשונה ממש להביא את עצמי לתוך הקשר, להוביל לפעמים, לשדר חוזק שתמיד התפרש אצלי, ככוחני מידי, או מביך. ברגע שנהיה לי זמן, למדתי לתכנן אותו, כדי להצליח את כל מה שאני רוצה לעשות במהלך השבוע מחוץ לעבודה, כמו תחביבים, פיתוח של יזמויות עסקיות, לקדם עניינים ובעיקר לרתום אנשים והלהוביל במקום להיות מובל. יותר מהכל למדתי להנות מזמן פנוי, דבר שהפחיד אותי פעם יותר מהכל. היכולת שלי פשוט לא לעשות כלום היא המתנה הכי גדולה שקיבלתי. קיבלתי מתנה בחיים, את עצמי. תודה ענקית על הכישרון וההקשבה, תשומת הלב והמקצועיות.
גיא
____________________________________________________
אימון עסקי
לפני תהליך האימון עם שי הייתי מאוד מוטרד מבחינה מקצועית, רציתי להתפטר מעבודתי כשכיר ולהקים עסק כאדריכל נוף. רב הזמן המחשבה על שינוי נתפסה אצלי כמפחידה, מסוכנת ובעיקר מתישה ומתסכלת, במשך שנה הסתובבתי עם מועקה שאין לי את הכח לעשות את השינוי. שי בדרכו המיוחדת והמושכלת אפשר לי להתמודד עם אתגרים, עם דברים שבאמת חשובים לי. בגלל שהיו לי כל כך הרבה ספקות, שי ואני הקדשנו זמן חשוב לתכנון והכנת התוכנית העסקית שבהמשך הוכיחה את עצמה בכל הרמות, גם בדרך וגם בתוצאה. התהליך נתן לי המון בטחון ובעיקר שקט לפעול, מהרגע שהתהליך נכנס להילוך 'נסיעה', בקצב ובגישה המתאימים, הכל פשוט החל לקרות בצורה חלקה ולהפתעתי ללא קשיים מיוחדים או דרמות. הדברים זרמו פשוט ועל פי תכנון מדוייק. במשך ארבעה חודשים, חייתי תהליך אינטנסיבי ומרתק, שנתן לי רוח גבית, ידע ומשמעות לחיים. באתי לידי ביטוי באופן מלא, פעלתי בצורה מאוזנת ויסודית ובעיקר הייתי ער ומודע למחשבות ווההחלטות שאני לוקח בעסק. היום, שבעה חודשים אחרי סוף התהליך אני נהנה מהתוצאות המרשימות, אני מגשים את עצמי ונהנה מכל רגע.
תודה ענקית
 " נוף צומח " אדריכלות נוף ותכנון גנים בחשיבה אקולוגית
___________________________________________
אימון משפחתי כלכלי:
אנחנו רוצים להודות לך על הדרך המשמעותית שעשית יחד איתנו. ההתחלה הייתה לא פשוטה עבורינו, אבל הנוכחות שלך כמאמן נתנה לנו את השקט למצוא את שביל הזהב. בהמשך שיפרת, כיוונת, בקסם האישי שלך ובבדרכך מקצועית הראתה לנו משהו אחר, דברים שלא ידענו ועל כן אנחנו מודים לך מקרב לב, אתה אדם מוכשר מאוד, רגיש,קשוב, נבון  ויסודי. אנחנו מקווים שהמרכז הישראלי לאימון מבין כמה התרומה שלך חשובה למשפחות כמונו. תודה על הכל, על היחס המכבד, תשומת הלב ורגשי הידידות.
בכבוד רב משפחת בן אליעזר
____________________________________________
אימון אישי
בני בן השמונה עשרה לפני גיוס. הגיע לשי עם המון קונפליקטים
הרבה בילבול עם עצמו. שי זיהה מיד את הבעיה המרכזית. ידע לנתח את בני במדויק
ולטפל במקצועיות ובאנושיות מדהימה. הקשבה. ולתת את הכלים הנכונים.
להציב לו מטרות ברורות. להוציא מבני את היכולות הטמונים בו.
לדעת לסמוך על עצמו. להעז. לא לפחד ובעיקר בטחון עצמי שהיה חסרלבני.
להסתכל על החיים במשקפיים נכונים על מנת שיהיה לו יותר קל עם עצמו.
זמן קצר ראינו את השינו שחל בו. את שמחת החיים שיצאה ממנו.
את הבטחון להעיז ולהצליח. ללמוד להוביל. שי היה תמיד זמין
גם לשיחות טלפון עם הרבה סבלנות וחיזוקים
לשיחות טלפון גם אתי האמא עם הרבה הקשבה והכונה.
הכרותינו עם שי היתה קצרה אך פוריה מאוד . התוצאות יחרטו בתודעה.
יש לצין שאחרי כל מפגש בני היה מגיע זורח כולו.
ומיד ישם את רוב הדברים.
תודה על היחס. ההקשבה הסבלנות החיזוק .
מכל הלב
רחל
____________________________________________
 
 
אימון ילדים ונוער
בתהליך האימון של שי את בני ( בן ה-15) חוויתי, כאמא, תחושה של שותפות במסע, בתהליכים אותם עובר בני. ישות שנותנת לי יד, ומצטרפת אל דרכו ודרכנו. בני הוא ילד פתוח, המשתף אותי בחייו ויחד אנו מתלבטים, חווים, משוחחים ומתבוננים. ובכל זאת, כניסתו של שי אל חייו ואל עולמו הפנימי של בני איפשרה לי התבוננות מזוויות שונות, הבטים שלא ראיתי, הארות, הערות, חשיבה משותפת וליווי צמוד. זהו גיל מורכב, לא פשוט, והידיעה שיש מישהו שאפשר לפנות אליו במקומות שקצת נבהלתי, היססתי, לא ידעתי, הלכתי לאיבוד, התלבטתי – מהווה בשבילי הקלה, בטחון ואמונה.  כמובן שלא יכולתי לחוש כל זאת אלמלא אישיותו ונפשו של שי : רגיש, אמפתי, מסור, יכולת התבוננות יוצאת דופן, אינטואיציה מפותחת, עומק בלתי רגיל, כבוד ענקי לעצמו ולעשייה שלו, כבוד מרגש למאומן.  המקום הזה של כבוד למאומן ראוי למספר מילים נוספות : נער, המחפש את זהותו דרך האנשים סביבו – מקבל, כך באמצע גיל ההתבגרות, את מלוא תשומת הלב, הכבוד, האמון, ההערכה למי שהוא ומה שהוא – אין מהותי מזה לתהליך של צמיחה, העצמה וחיפוש עצמי. אסף זכה לאימון בגובה העיניים, אדם המשתדל בכל מאודו לצעוד איתו ולסייע בידו להתארגן על עצמו ולהביא את עצמו למקומות שהוא רוצה להגיע אליהם. לא יכולתי לבקש לבן שלי ליווי טוב מזה. התהליך לא פשוט, יש בו עליות וירידות, תקופות בהן אסף נזקק להרפיה, למנוחה מהעבודה על עצמו ("לחפור") – ושי זרם וזורם עם זה באופן מכבד, מבין ותומך. שמחה שניתנה לי ההזדמנות להעלות על הכתב את דעתי על תהליך האימון. וברוח זו, שתהיה לכולנו שנה של צמיחה, שנמצא אנשים טובים לצעוד איתם את דרכנו אל המקומות שטובים לנו, ושנדע לראות זאת ולהודות על כך.
יפעת
____________________________________________
אימון ילדים, נוער ומשפחה
שלום, את שי הכרתי לראשונה, כשהיה חונך בבי"ס הדמוקרטי בקרית אונו. כבר אז, הרשימו אותי היצירתיות שלו, היכולת לסחוף אחריו את הילדים, לדבר איתם בצורה מלאת כבוד והערכה ולאתגר את הקיבעונות שלהם. כאשר בתי עברה תקופה סוערת של שינויים וטלטלות, נכנס שי לחיינו בפעם השנייה והפעם כמלווה ומאמן. הפגישות עם שי היו משמעותיות ומפתחות ופותחות ומרגיעות ומסדרות ראש ונפש. הידיעה כי שי נמצא שם עבורה, באופן המסור והקרוב שנוצר ביניהם, הייתה לא פחות ממרחיבת לב ומרגיעה. הקשר האישי שנרקם ביניהם, היה קרוב ומלא אמון וחברות קרובה ואמיתית. נוכחותו של שי בחיינו כמשפחה, הפכה יקרה ומוערכת מאד והתחושה, שיש שם מישהו אחראי ומסור, אמין, חכם ורגיש, שעומד לרשותה ולרשותי, לעצות ושאלות ובעיקר, לתהליך המופלא של הזדככות והתכוונות של בתי, בשלב המאוד מסובך בו הייתה, היו מרגשים, מעצימים ומדויקים מאוד. את הליווי סיימו שי ובתי לפני כחמישה חודשים. גם היום, לעיתים תכופות, אני מודה לשי על התהליך המרגש שעברנו איתו ובעיקר, כשאני רואה את בתי נהנית באופן יומיומי מתוצאותיו המרשימות.
בברכה רונית
____________________________________________
אימון ילדים ונוער
בשנתיים האחרונות, נמצא בננו, אורי בן ה-13 בתהליך אימון עם שי בן-עטר. הקשר החל במסגרת הוראת אנגלית פרטית והתפתח עם הזמן לקשר לימודי בצד אימון אישי. במהלך השנים, הקשר בין אורי ושי נשא אופי עיקבי מאד ורציף, כאשר התכנים השתנו בהתאם לצורך. בבסיס, שי מלמד את אורי אנגלית פעמיים בשבוע, שעה וחצי כל פעם, כאשר ההתחלה היתה באנגלית ברמה הבסיסית ביותר. כיום ניתן לציין שאורי התקדם יפה מאד באנגלית והוא מדביק באופן משביע רצון את הרמה של כתתו, כתה ח'. המישור האימוני, מאופיין בגמישות רבה יותר בהתאם לצרכים של אורי ולשינויים האישיים והלימודיים שהוא עובר. ההחלטות ו/או ההצעות במה להתמקד בכל תקופה, מתקבלות בשיחות משותפות בינינו ההורים ובין שי. לעיתים היוזמה היא שלנו, ולעיתים היוזמה היא של שי, אבל תמיד יש לנו הרגשה ששי קשוב לתחושותינו והתלבטויותינו כמו גם קשוב מאד לאורי ופונה אלינו ומשתף אותנו במחשבותיו, בכל נקודת זמן שהוא רואה לנכון. הקשר עם שי הוא מאד זורם ופתוח, ובמקרים רבים אף אורי שותף לדיונים ולהחלטות. לגבי הקשר בין אורי לשי, ניתן לראות שקרו תהליכים מגוונים במהלך שנתיים אלו, כאשר המגמה העיקרית הינה של התקרבות, פתיחות ובניית אמון. התהליכים הללו נובעים לדעתנו הן מתהליך ההתבגרות האישי של אורי עצמו, בצד ליווי עיקבי ורגיש של שי אשר מתאים עצמו למצב ובוחר בדרכי אימון המתאימים למצב הנתון, החל מהצבת גבולות במקום שצריך, בצד הגמשתם במקומות מסויימים (קיצור שעת הלימוד הפורמלית והמרתה בפעילות חברתית משותפת ועוד), שיחות עם אורי בהתאם ליכולותיו, שיתוף בעולמו האישי ואף המשפחתי של שי, יצירת קשר בלתי פורמלי עם המשפחה, פעילות של כייף מדי פעם בהתאם לאפשרויות (בחופשות או בחגים, יציאה לסרט, באולינג, בריכה), הקשבה, ערנות ובדיקה תקופתית של העבודה המשותפת ותוצאותיה. או במילים אחרות: "אנה פנינו עכשיו…". בסיכומו של דבר, למרות שאנו עדיין בתהליך עבודה אינטנסיבי עם שי, (ניתן לציין כי מזה 3 חודשים אף עברנו ל-3 פגישות בשבוע),  ביכולתנו לציין כי במהלך השנתיים האחרונות, חלו תהליכים ושינויים יפים וראויים לציון הן בתהליך ההתפתחות של אורי, יכולתו לקחת אחריות על דברים שחשובים לו, להתמודד עם תסכולים ולחוות השגים שתרמו ותורמים רבות לדימויו האישי. כמו כן, חלו תהליכים בקשר בין אורי ובין שי וניתן לאמר כי בתקופה האחרונה הקשר ביניהם מבוסס על רגשות של אמון, הערכה, חיבה וידידות הדדית, שהם להערכתנו הבסיס והמשמעות העיקרית של הקשר ביניהם. אנו שמחים על הקשר שנוצר בין אורי ושי ומקווים להמשך עבודה משותפת גם בעתיד.
בברכה איילה 

רוצים לקבל מתנה?

ספרון-סודות שפת הגוף

 

דוא''ל*
שם*
==============================

 

שפת הגוף בחיינו

הרצאה חוויתית
והומוריסטית על שפת הגוף בחיינו.

 
לפרטים והרשמה:
לחצו כאן
 

 
חזור למעלה    |  שלח לחבר   |  מפת האתר 

אימון אישי  | אודות | מהו אימון אישי | חפש מאמן אישי | מאמן אישי | מאמן עסקי | מאמן משפחתימאמן זוגי | מאמן להפרעות קשב וריכוז |  צור קשר

  
מאמן פיננסי | מאמן לדיאטה | מאמן ארגוני | מאמנים רוחניים | מאמן למנהלים | מאמן לקריירה | מאמן לנוערמאמנים לשיווק ומכירות |

סופרויז'ן למאמנים  |  מרכזי אימון אישי | כתבות באימון אישי | קורסים וסדנאות באימון אישי  | ספרי אימון אישי | קואצ'ינג למאמנים

| מאמנים לפריצות דרך | מאמנים להעצמה נשית | מאמני אניגרם וnlp | מאמנים אישיים-פסיכולוגים

 
קלפי אימון אישי
  | אתרים מומלצים  | מוצרי אימון אישי | שותפים | מאמני הסוד | מאמנים אישיים-רפואה אלטרניטבית

מאמן אישי-המלצות  | מאמן אישי-אזור גאוגרפי מאמנים להכנה לפרישה | מאמנת אישית

 
מיהו מאמן אישי
|  מאמנים לגישור  | אימון אישי-בתי ספר | פורום אימון אישי

מטפלים
הצטרפות לאינדקס המאמנים האישיים  | רישום למגזין אימון אישי

פורטל אימון אישי  |  בית ספר לאימון אישי  |  הכשרת מאמנים

ספר אימון אישי  |  הכשרת מאמנים

 כתובת: ברגסון 5 ת"א   |   טלפון: 050-2250225 ,  077-5531550   |   פקס: 03-6999854   | דואר אלקטרוני:  info@bcoach.co.il


©2007   כל הזכויות שמורות לאינדקס המאמנים האישים בישראל®.

 www.bcoach.co.il


לייבסיטי - בניית אתרים